Dodaj produkty podając kody
ESAB Aristo Mig 500ix - wieloprocesowe źródło oszczędności
W dzisiejszych czasach bardzo duży nacisk kładzie się na wysoką efektywność spawania. Można to osiągnąć na wiele sposobów. Jednak oszczędzać też trzeba z głową. Dzisiaj przyjrzymy się dwóm aspektom oszczędności, czyli urządzeniom wieloprocesowym oraz ułatwieniom, które nawet mniej doświadczonym, czy wykwalifikowanym spawaczom pomogą osiągnąć spoiny o lepszym wyglądzie i parametrach.
Wieloprocesowe, czyli jakie
Posłużymy się tutaj przykładem urządzenia do rozwiązań przemysłowych. ESAB Aristo 500ix, to urządzenie dla profesjonalistów, które zostało stworzone z myślą o przemyśle, gdyż jest solidne i odporne na uszkodzenia mechaniczne, co w kontekście pracy w przemyśle ciężkim, czy stoczniowym, jest warunkiem koniecznym
Jest to urządzenie wieloprocesowe, co oznacza, że za pomocą jednego urządzenia możliwa jest obsługa więcej, niż jednego procesu spawania tj.: MIG/MAG – spawanie pulsacyjne, możliwość podłączenia uchwytu elektrodowego oraz możliwość żłobienia z poziomu podajnika drutu Robust Feed U6.
Urządzenia wieloprocesowe mają swoje plusy i minusy. Oddzielny zakup urządzenia do spawania MIG/MAG, TIG, czy MMA miałoby tą niewątpliwą zaletę, że każde z tych urządzeń jest wysoko wyspecjalizowane w danej metodzie. Jednak nie każdy jest zdecydowany na to, by wyposażać swój zakład w kilka takich urządzeń. Co trzeba przyznać urządzeniom wieloprocesowym to ich wszechstronność i łatwość w dostosowaniu do danych potrzeb, przy stosunkowo niskich nakładach. Jest to niewątpliwa zaleta, jeśli zależy nam na rozwiązaniu z naciskiem na kwestie ekonomiczne a nie przeszkadzają nam nieco niższe względem urządzeń wyspecjalizowanych w danym procesie.
Jak nowoczesne aplikacje ułatwiają spawanie
Dodatkowo to konkretne urządzenie wyposażone jest w system Qset, który ułatwia pracę mniej doświadczonym spawaczom. O co w tym chodzi? Mówiąc krótko, jeśli chcemy mówić o oszczędnościach, nie możemy pominąć aspektu wydajności pracy. Możemy ją osiągnąć dwojako – inwestując w wysoko wykwalifikowanych spawaczy lub w rozwiązania, które poprawią produktywność u mniej doświadczonych spawaczy, poprzez wyeliminowanie błędów prowadzących do dalszej obróbki spawanego materiału.
Najczęściej i najszerzej stosowana metodą spawalniczą jest MIG/MAG. Dlatego funkcja Qset okaże się przydatna dla wielu zakładów, które w tej metodzie pracują. Umożliwia ona łatwiejsze ustawienie parametrów spawania. Użytkownik musi jedynie ustawić na wyświetlaczu grubość blachy i średnicę drutu a następnie przetestować wprowadzony parametr. Dla niedoświadczonego spawacza będzie to łatwiejsza opcja uzyskania spoin jednakowych jakościowo. Bardziej doświadczeni spawacze będą mogli znaleźć i zastosować najbardziej optymalne ustawienia, przez co nie będą musieli poświęcać im każdorazowo tyle czasu.
Innymi słowy inwestowanie w nowe technologie, to perspektywa oszczędności w przyszłych latach. Pomaga nam oszczędzić czas i zasoby, co w praktyce przełoży się na wydajność spawania i zyski w firmie.